Netflix sam będzie ściągać nasze ulubione seriale

Netflix sam będzie ściągać nasze ulubione seriale

Netflix stara się za wszelką cenę dogadzać swoim użytkownikom. Bardzo dobrze, że to robi, bo nie zawsze może wybronić się świetnymi produkcjami, a w takim wypadku zawsze można zwiększyć funkcjonalność platformy. Na telefonach z Androidem właśnie wchodzi nowa funkcja.


Tak jest, tym razem to użytkownicy Androidów dostaną nową funkcjonalność szybciej, a nie posiadacze iPhone'ów. Czy mają czego zazdrościć? Oceńcie sami.

Netflix wprowadza tzw. Smart Downloads. Jest to opcja automatycznego pobierania, które musi zostać własnoręcznie uruchomiona przez użytkownika. Jej uruchomienie spowoduje, że Netflix będzie automatycznie ściągać następny odcinek serialu, po tym jak obejrzymy poprzedni ściągnięty epizod.Jeden z dyrektorów Netfliksa odpowiedzialnych za nową funkcję, Cameron Johnson mówi serwisowi Mashblade:
To z naszej strony próba zrozumienia, co najbardziej męczy członków rodziny Netfliksa i znalezienia odpowiedniego rozwiązania problemu. Wszystko w imię korzystania z serwisu w pełni.

Oczywiście z opcji tej będzie można korzystać tylko wtedy, gdy jesteśmy połączeni z siecią Wi-Fi i nie wiadomo jeszcze, czy pobierać będzie można za pomocą LTE. Dodatkowo Smart Downloads ma stale monitorować limity pobierania. Oznacza to, że obejrzane odcinki same znikną z naszego konta, żeby zrobić miejsce dla tych nowych. Taka opcja przyda się głównie osobom, które często podróżują i nie mają stałego połączenia z siecią Wi-Fi.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.