Netflix wyprodukuje pierwszy oryginalny serial... po polsku!

Netflix wyprodukuje pierwszy oryginalny serial... po polsku!

Co by było, gdyby Netflix wyprodukował całkowicie polski serial? Kto byłby jego reżyserem? Kto by w nim zagrał? O czym by opowiadał? Jak by się nazywał? Na część z wymienionych pytań znamy odpowiedzi, a o reszcie natomiast dalej możemy sobie podumać. Najnowszy polski serial od Netfliksa to idealna produkcja dla tych, którzy lubią sobie "gdybać", bo jego założenia same w sobie opierają się właśnie na "gdybaniu". Ale dość już tych spekulacji, przejdźmy do konkretów!


Pierwsza polska produkcja wyprodukowana przez Netflix zostanie wyreżyserowana przez Agnieszkę Holland i Kasię Adamik. Serial swoją premierę ma mieć w 2018 roku, co ciekawe zostanie nagrany całkowicie w języku polskim i będzie dostępny na platformie Netflix na całym świecie. Całość liczy 8 odcinków, których akcja rozgrywa się w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i innych polskich miastach. O czym będzie opowiadał sam serial, którego scenarzystą jest Joshua Long?Serial jest osadzony w 2002 roku w Polsce i będzie próbował odpowiedzieć na pytanie, jak wyglądałby świat, gdyby zimna wojna w latach 80. potoczyłaby się inaczej? Jak wyglądałby świat, gdyby żelazna kurtyna nigdy nie upadła? Oto co mówi nam zarys samej fabuły:
W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.Cała produkcja będzie próbą odpowiedzenia na podstawowe pytania o społeczeństwo, między innymi czy istnieje dobrobyt bez wolności? Co bylibyśmy gotowi zrobić, by zbudować świat, w którym chcielibyśmy żyć? Postawione pytania są bardzo złożone tak jak cały serial. Serialowa forma daje ogromne możliwości, dzięki czemu przedstawione wątki i postaci mogą być bardzo barwne. Trzymamy kciuki za pierwszą polską produkcję na Netfliksie i mamy nadzieję, że wzbogaci ona ofertę tej platformy o kolejną porządną pozycję.avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.