Netflix podaje datę premiery 4. sezonu Rick and Morty

Netflix podaje datę premiery 4. sezonu Rick and Morty

Wiele niedomówień towarzyszyło pojawieniu się czwartego sezonu przygód Ricka i Morty'ego. Najpierw informacja o planowanym wypuszczeniu zaledwie połowy z puli nowych odcinków, a następnie brak jakichkolwiek zapowiedzi ze strony Netflixa. Odcinki zaczęły być publikowane przez studio odpowiedzialne za serial- Adult Swim, na ich własnej stronie, co budziło lekkie obawy o możliwym zerwaniu współpracy z Netflixem. Na szczęście wszystko wraca do normy i Netflix ogłosił oficjalną premierę R&M w swojej bibliotece. 


Na stronie Adult Swim, nowe odcinki publikowane są od 10 listopada 2019 roku, z ograniczeniem regionalnym uniemożliwiającym zobaczenie serialu w znacznej większości europejskich krajów. Pojawi się tam łącznie 5 z 10 nowych odcinków i dokładnie tyle trafi na platformę Netflix. Premiera animacji przewidziana jest na 22 grudnia. Póki co wciąż nic nie wiemy o dacie premiery drugiej połowy sezonu,a więc prawdopodobnie przyjdzie nam na nią poczekać co najmniej do wiosny 2020 roku.Wciąż zastanawiają jednak dziwne okoliczności związane z 4. sezonem serii. Rick and Morty, które jest jedną z chętniej oglądanych serii Netflixa na całym świecie, promowane jest w sposób praktycznie znikomy. Wzmianka o premierze serii nie pojawiła się nawet w grudniowej zapowiedzi nowych filmów na Netflixie, a data premiery została po cichu dodana na podstronie serialu w aplikacji. Możemy się jedynie domyślać, że jest to związane z możliwym konfliktem finansowym na linii Adult Swim - Netflix, jednak nie ma na ten temat żadnych oficjalnych informacji.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.