Netflix chwali się wynikami oglądalności Wiedźmina!

Netflix chwali się wynikami oglądalności Wiedźmina!

Od premiery pierwszego sezonu "Wiedźmina" minął ponad miesiąc. Produkcja okazała się niebywałym hitem Netflixa - przedstawiciele platformy poinformowali, że serial obejrzano na 76 milionach kont. Wynik robi wrażenie.


Na "Wiedźmina" oczekiwali nie tylko fani literackiej sagi od Andrzeja Sapkowskiego, ale też wielbiciele gier wideo od studia CD Projekt RED. Popularność postaci Geralta, obsada aktorska oraz przemyślana kampania promocyjna - wszystkie te czynniki złożyły się na sukces pierwszego sezonu serialu.

Netflix zdecydował się właśnie na przekazanie dokładnych danych, jeśli chodzi o oglądalność "Wiedźmina" na świecie. Jak się okazuje, zainteresowanie przygodami Białego Wilka przewyższyło oczekiwania praktycznie wszystkich. W przeciągu pierwszych czterech tygodni odtworzono serial na ponad 76 milionach kont.Wynik jest tak dobry, że "Wiedźmin" już niedługo może zostać najpopularniejszym przedsięwzięciem platformy. Warto jednak zwrócić uwagę na sposób mierzenia tej popularności. Produkcja zostaje oznaczona przez streamingowego giganta jako "obejrzana" już po dwóch minutach jej wyświetlania.

Jeśli więc włączyłeś "Wiedźmina" na zaledwie kilka minut, to Netflix uznał, że ją obejrzałeś. Ta metodologia może wydawać się kontrowersyjna, ale jest stosunkowo powszechna w świecie medialnym.

Wszyscy fani "Wiedźmina" oczekują teraz na drugi sezon produkcji. Oczekiwania są wysokie - zwłaszcza, że pierwsza część spotkała się z mieszanymi opiniami. Daty premiery na razie nie ujawniono.

Oglądaliście serial "Wiedźmin" na Netflixie? Dajcie znać w komentarzach!


Źródło: Variety 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.