Netflix oficjalnie pracuje nad kolejnym sezonem Black Mirror

Netflix oficjalnie pracuje nad kolejnym sezonem Black Mirror

Kultowa seria opowieści science fiction wraca na Netflixa! Szósty sezon Black Mirror jest już w produkcji i tym razem po raz kolejny otrzymamy mniej odcinków nowej serii, ale za to o długości pełnoprawnych filmów.


W ostatnich miesiącach wydawało się, że Netflix na dobre zapomniał o serialu Black Mirror. Piąty sezon serialu trafił na Netflixa w 2019 roku, a od tego czasu nie pojawiły się żadne nowe wieści o szóstym sezonie. Wszystko zmieniło się dziś, kiedy to otrzymaliśmy potwierdzenie prac nad szóstym sezonem hitowego serialu science fiction, który będzie składał się z kilku pełnoprawnych produkcji przypominających osobne filmy, a nie odcinki serialu.Wiele wskazuje na to, że decyzja ta zapadła po tym, jak Netflix postanowił zmienić swoją strategię w związku ze znacznym spadkiem liczby subskrybentów platformy. Każda kolejna seria Black Mirror zawsze w momencie premiery przyciąga przed ekrany miliony użytkowników, więc tego typu działanie zdaje się zupełnie uzasadnione.Black Mirror to seria autorstwa Charliego Brookera, w której każdy odcinek przedstawia osobną historię. Wszystkie łączy jednak pewien motyw przewodni, jakim są realia przyszłego świata oraz zagrożenia, jakie może nieść za sobą rozwój technologii.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.