Kilkadziesiąt filmów z Netflixa za darmo do obejrzenia na YouTube

Kilkadziesiąt filmów z Netflixa za darmo do obejrzenia na YouTube

Netflix to platforma, na której tak naprawdę możemy znaleźć wszystko - od wciągających od pierwszego odcinka seriali do psychologicznych filmów i zaskakujących reality show. W swoich zbiorach Netflix posiada także edukacyjne dokumenty, którymi postanowił się podzielić zupełnie za darmo!


Wszechobecnie panujący koronawirus sprawia, że uczniowie i nauczyciele swój czas w całości spędzają w domu. Platforma postanowiła więc wyjść temu problemowi naprzeciw i podzieliła się ponad trzydziestoma filmami dotykającymi różnych zagadnień, takich jak biologia, ekonomia, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie czy nawet opieka nad dziećmi. Wszystkie umieściła na stworzonej playliście w serwisie YouTube.  Są to dokumenty z serii takich jak "Our Planet" czy "Explained".Aktualnie niestety dokumenty posiadają tylko angielską wersję językową. Mimo, iż Netflix zapowiedział już dodanie do każdego napisów w kilkunastu językach, nie ma pewności czy pojawi się polskie tłumaczenie. Nie wiemy też czy filmów będzie więcej ani do kiedy zostaną na YouTube. Jedno jest pewne - to bardzo miły gest ze strony Netflixa.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.