Netflix tylko w tym roku zrealizuje 25 produkcji w Korei Południowej

Netflix tylko w tym roku zrealizuje 25 produkcji w Korei Południowej

Produkcje z Korei Południowej cieszą się coraz większą popularnością. Wiele z nich, w tym m.in. Squid Game, osiągnęły globalny sukces. Netflix zamierza iść za ciosem i tylko w tym roku zrealizuje 25 nowych filmów i seriali, które powstaną w tym azjatyckim kraju.


Netflix od kilku lat znacznie zwiększa swoje inwestycje w koreański rynek. Na przestrzeni ostatnich 5 lat, gigant wypuścił ponad 100 koreańskich tytułów. Jeden z ostatnich, czyli Squid Game, okazał się najpopularniejszym serialem Netflixa w 2021 roku, a niedługo poźniej w całej historii serwisu streamingowego.Podążając za ostatnim sukcesem, Netflix podzielił się nowymi planami dotyczącymi koreańskich filmów i seriali. Jak zapowiada, tylko w 2022 roku wyprodukuje on 25 południowokoreańskich oryginalnych produkcji. Wśród nich otrzymamy m.in. koreański remake "Domu z papieru", o którym więcej pisaliśmy tutaj, dramat "All of Us Are Dead", fantasy "Tomorrow" czy film "Juvenile Justice".

 

Co uważacie o południowokoreańskich filmach i serialach? Cieszycie się, że Netflix wyprodukuje ich więcej?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.