Z Netflix Games skorzystał mniej niż 1% subskrybentów Netflixa

Z Netflix Games skorzystał mniej niż 1% subskrybentów Netflixa

Netflix Games to dodatkowa usługa portalu streamingowego, która polega na darmowym dostępie jego użytkowników do sporej ilości gier. Wystartowała w listopadzie ubiegłego roku, ale jak już wiadomo - nie radzi sobie najlepiej.


Zapoznaliśmy się z raportem CBNC, z którego jasno wynika, że regularnie z Netflix Games korzysta mniej niż 1% subskrybentów - średnio 1,7 mln spośród 221 mln użytkowników. Poza tym gry zostały pobrane 23,3 mln razy, co oznacza, że użytkownicy mimo wszystko byli zainteresowani dodatkową usługą. Z danych wnioskujemy, że prawdopodobnie to oferta dostępnych tytułów nie odpowiadała potencjalnym graczom i właśnie z tego powodu Netflix Games nie odniósł sukcesu.W ofercie portalu obecnie znajduje się na ten moment 26 gier, w tym między innymi Moonlighter czy też Asphalt Xtreme. Dostępne są także dwa tytuły powstałe na podstawie serialu Stranger Things. Do końca 2022 roku gier w katalogu ma być już ponad 50.

Należy pamiętać, że można zagrać tylko z poziomu urządzeń mobilnych - wymagane jest zainstalowanie gry na dysku oraz połączenie z Internetem. Dziecięce konta nie mogą skorzystać z oferty Netflix Games.

Jesteśmy ciekawi jak rozwinie się dalej dodatkowa usługa Netflixa i czy zgodnie z zapowiedzią pod koniec 2022 roku będziemy w stanie wypróbować aż 50 gier. W końcu wszystkie powinny być w cenie regularnego abonamentu, więc nic nie stracimy na chwili dodatkowej rozrywki.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.