Netflix posłuchał polskich fanów i nazwał film

Netflix posłuchał polskich fanów i nazwał film "Koniara"

Netflix opublikował właśnie zwiastun filmu "Horse Girl". Polscy użytkownicy zaczęli zalewać przedstawicieli platformy prośbami o przetłumaczenie oryginalnego tytułu na "Koniara". Nie uwierzycie, ale... zrobili to. 


Gdybym miał wymienić szereg powodów, dlaczego niezmiennie od ponad roku subskrybuję Netflixa, to na liście znalazł by się... PR platformy. Spółka w świetny sposób komunikuje się ze społecznością oraz pomysłowo promuje własne produkcje. Nie inaczej jest i tytułowym przypadku

Gdy polscy użytkownicy zauważyli, że Netflix opublikował zwiastun filmu "Horse Girl", to nie mogli się powstrzymać. Pod wpisami platformy zaczęły pojawiać się setki komentarzy pokroju: "Komu mam zapłacić, żeby przetłumaczyli ten tytuł na Koniara?". Większość komentarzy pisana była jednak w formie żartu.Netflix wykonał jednak krok wizerunkowy i marketingowy, którym zapewne zaskarbił sobie kolejnych fanów. Oficjalne polskie tłumaczenie "Horse Girl" brzmi... "Koniara". Takie posunięcie byłoby ryzykowne, gdyby zdecydowała się na nie marka niezbyt poważana wśród użytkowników i ciesząca się złą sławą.

Platforma streamingowa konsekwentnie jednak utrzymuje jeden ton i sposób kreowania wizerunku, który jest szanowany przez większą część społeczności. Przekonać się o tym można chociażby poprzez lekturę komentarzy pod powyższym zwiastunem.

O czym jest film "Koniara"? Oficjalny opis brzmi następująco: "Outsiderka Sarah (Alison Brie), która uwielbia rękodzieło, konie i seriale kryminalne z wątkami nadprzyrodzonymi, orientuje się, że jej coraz bardziej świadome sny zaczynają przeplatać się z realnym życiem."

 

Co sądzicie o decyzji Netflixa w sprawie tłumaczenia? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.