Netflix jest już więcej wart niż Disney!

Netflix jest już więcej wart niż Disney!

Netflix nie przestaje pobijać kolejnych rekordów. Wartość platformy wyprzedziła wartość Disneya na giełdzie, a także szacuje się, że w pierwszym kwartale 2020 roku Netflix zyska prawie 8,5 miliona nowych użytkowników. 


Takie statystyki to potężny zysk dla firmy. W środę serwis osiągnął rekordową wartość 187,3 miliarda dolarów na giełdzie. Jednocześnie szacowana wartość Disneya spadła do 186,6 miliarda dolarów.

W ubiegłym roku kwoty te zarysowywały się zupełnie inaczej. Disney znajdował się na poziomie 250 miliardów dolarów wartości rynkowej, natomiast Netflix zostawał daleko w tyle, mogąc pochwalić się kwotą 110 miliardów dolarów.Na tę rekordową kwotę Netflixa wpływ ma pandemia koronawirusa. Nie tylko miesza ona na giełdzie, ale także sprawia, że wydajemy znacznie więcej na rozrywkę dostępną z domowego zacisza. Trzeba też przyznać, że twórcy platformy nie zawodzą, dodając prawie każdego dnia rekordowe liczby tytułów. Miejmy nadzieję, że Netflix pomoże nam bezboleśnie przetrwać tę pandemię do końca.

Emilia Wełna

Zawodowo zajmuję się redakcję i korektą, a hobbystycznie pisaniem. Fascynuje mnie nauka, a najwięcej czasu zajmuje granie w GTA i oglądanie "Przyjaciół" na okrągło.