Netflix wyprodukuje seriale na podstawie

Netflix wyprodukuje seriale na podstawie "Charliego i fabryki czekolady"

Jak poinformował Netflix, w nieokreślonej bliżej przyszłości doczekamy się na platformie serialu animowanego na podstawie książki "Charlie i fabryka czekolady" autorstwa Roalda Dahla. Za scenariusz i reżyserię produkcji odpowiadać będzie Taika Waititi. 


Taką informację podał na Twitterze amerykański oddział Netflixa. Taika Waititi (Jojo Rabbit, Thor: Ragnarok) przy tworzeniu animowanej adaptacji Charliego i fabryki czekolady pełnić będzie rolę: scenarzysty, reżysera oraz producenta wykonawczego.

Co jednak ciekawe, Netflix planuje "wykorzystać" producenta do stworzenia jeszcze jednej animacji. Ta także opierać się będzie na twórczości Roalda Dahla, lecz skupi się wokół Oompa-Loomp. Jest więc na co czekać.Są to jedyne informacje podane przez przedstawicieli platformy streamingowej. Nie podano szczegółów odnośnie daty premiery. Pozostaje więc oczekiwać na dalsze wieści odnośnie adaptacji, z których ucieszą się zapewne wszyscy fani Charliego i fabryki czekolady.

 

Co sądzicie o planach Netflixa? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.