Netflix być może wprowadzi tańszy abonament

Netflix być może wprowadzi tańszy abonament

Netflix przebojem wdarł się na polskie salony i do serc Polaków. Nie wszystkich jednak stać na wykupienie abonamentu, ale być może już niedługo się to zmieni.


O tym, że Netflix eksperymentuje z cenami abonamentów, wiemy już od dawna, chociaż na tę chwilę nic nie wynika z tych eksperymentów. Jakiś czas temu słyszeliśmy o tym, że Netflix planuje drożej wycenić swój abonament, tym samym zwiększając możliwości techniczne usługi.

Tym razem jednak Netflix zaczął przyglądać się rynkowi Azjatyckiemu, na którym wielu użytkowników korzysta z platformy tylko na urządzeniach mobilnych, których udział przewyższa telewizory czy przystawki do nich. Dla takich użytkowników abonament mógłby być nawet o połowę tańszy!W zeszłym roku blisko 35% nowych kont na Netflixie powstało podczas rejestracji na telefonie lub tablecie.  Dyrektor od innowacji produktu w Netflixie, Cameron Johnson, stwierdził, że każdy użytkownik Netflixa choć raz w miesiącu uruchamia mobilną aplikację, by coś obejrzeć, a sytuacja ta ma miejsce najczęściej w krajach azjatyckich i afrykańskich, czyli tzw. mobile first. 

Co to wszystko oznacza dla nas? Jeśli na tamtejszych rynkach zostanie wprowadzona oferta, która pozwalałaby oglądać Netflixa tylko na urządzeniach mobilnych, to bardzo możliwe, że wkrótce i my byśmy się takiej doczekali. Nietrudno bowiem zauważyć u nas ludzi, którzy oglądają Netflixa w komunikacji miejskiej czy choćby na wykładzie, a sama kultura ciągłego używania smartfonów jest u nas bardzo popularna. Wiele osób z pewnością ucieszyłoby się z takiego rozwiązania.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.