Twórca kanału

Twórca kanału "Nauka. To Lubię" otworzył kanał dla dzieci

Tomasz Rożek - popularny dziennikarz naukowy i twórca internetowy - postanowił otworzyć kanał "Nauka. To lubię Junior". Będą pojawiać się tam materiały skierowane do najmłodszy - zarówno jeśli chodzi o ich treść, jak i o formę jej przekazywania.


"Nauka. To lubię" to jeden z najpopularniejszych kanałów popularnonaukowych na platformie YouTube. Publikowane tam przez Tomasza Rożka filmy skupiają się na przeróżnych zagadnieniach naukowych i ciekawostkach ze świata. Twórca przekazuje informacje w sposób przystępny, lecz czasami opowiada po prostu o skomplikowanych sprawach.Jak się okazuje, fizyk chce zaszczepić pasję do nauki także u tych najmłodszych. Dlatego też powstał kanał "Nauka. To Lubię Junior", gdzie zamieszczane będą krótkie materiały ułatwiające poznawanie podstawowych zasad z zakresu biologii czy fizyki.Tomasz Rożek zapowiedział kilka serii, które w niedalekiej przyszłości pojawią się na kanale. Nie zabraknie filmów animowanych czy ciekawych eksperymentów. Dwa pierwsze materiały już się na nim pojawiły.

Nie da się ukryć, że tego typu propozycja może spodobać się szczególnie rodzicom niewiedzącym do końca, gdzie znaleźć interesujące treści naukowe, ale przedstawione w nieskomplikowany sposób (tak, aby zrozumiały to małe dzieci). Kanał "Nauka. To Lubię Junior" ma stanowić właśnie taką ciekawą propozycję.

 

Co sądzicie o projekcie Tomasza Rożka? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.