Nauka języków z Netflixem? Dzięki temu rozszerzeniu to możliwe

Nauka języków z Netflixem? Dzięki temu rozszerzeniu to możliwe

W dzisiejszych czasach umiejętność posługiwania się wieloma językami – szczególnie angielskim, otwiera drzwi do wielu światów. Sama nauka wymaga jednak poświęcenia czasu jak i pełnego zaangażowania. Co jednak gdyby można było opanowywać nowe słowa podczas oglądania filmów i seriali? Teraz jest to całkowicie możliwe!


David Wilkinson i Ognjen Apic stworzyli Language Learning with Neflix, czyli nowe rozszerzenie do Google Chrome, dzięki któremu każdy użytkownik platformy Netflix ma możliwość nauki obcego języka. Działanie narzędzia jest bardzo proste, a mianowicie polega na wyświetlaniu na ekranie napisów w języku, którego używamy oraz takim, którego pragniemy używać. Aktualnie wykorzystuje ono bazę serwisu streamingowego, co pozwala w taki sposób obejrzeć ponad 400 tytułów, z czego 113 w połączeniu języka polskiego z angielskim.Rozszerzenie posiada funkcję podświetlania na szaro wyrazów, które są używane rzadziej – w tym przypadku poprzez najechanie na słowo można zajrzeć do słownika lub odtworzyć je, aby poznać dokładną wymowę. Na chwilę obecną narzędzie oferuje nam za darmo pełen pakiet usług, jednak niewykluczone, że w przyszłości się to zmieni. Wtedy dla użytkowników premium napisy będą sformułowane dokładnie na podstawie dialogów, a nie bazy serwisu streamingowego, która często rozmija się z tym, co mówią postaci.

Language Learning with Neflix działa w przeglądarce Chrome, a przy odpowiednim rozszerzeniu również  na Operze, jednak nieco rozczarowującym faktem jest to, że aktualnie narzędzie nie pomoże nam w nauce języków na tablecie czy Smart TV. Twórcy nie wykluczają podjęcia w tym celu rozmów z serwisem streamingowym. Nam pozostaje jedynie czekać na to, czym jeszcze nas zaskoczą.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.