Natural o swoich przeżyciach z rasizmem

Natural o swoich przeżyciach z rasizmem

Rasizm w Polsce, jak i na świecie znany jest nie od dziś. Osoby o innym dla naszej narodowości kolorze skóry, często w naszym kraju są uważana albo za inne, bądź pokrzywdzone właśnie z tego powodu. Ale jak jest faktycznie?


Na ten temat wypowiedział się Natural, jeden z większych polskich, czarnoskórych YouTuberów. W swoim najnowszym filmie odpowiada na pytania dotyczące jego doświadczeń z rasizmem w Polsce jak i za granicą. Swój film nazwał "MOJE PRZEŻYCIA Z RASIZMEM":W filmie porusza problem dyskryminacji z powodu wyznania oraz koloru. Mówi jak się czuje się w Polsce, kraju uważanym za mało tolerancyjnym.


Każdy kto zna Naturala dłużej, dobrze wie, że to zdystansowany człowiek! W swoich filmach bardzo często żartuje ze swojego koloru wraz z kolegami z JP Armii. Na pytania typu: „Czy miałeś jakieś nieprzyjemne sytuacje z powodu koloru skóry”, „Czy bili Cię w szkole z powodu, że byłeś czarny” itd., zawsze odpowiada dość zaskakująco, często się tym wcale nie przejmując. Konrad przyznaje, że ze swojego koloru skóry, często czerpie więcej korzyści niż problemów. Znajomi oraz nauczyciele go szanują, dziewczyny na niego lecą, a koledzy stawiają mu drinki! Zaskakujące, prawda?


76d3c783db77dc07ac868c91d5c1fa7e

Często bywało też według niego z tego powodu zabawnie. Ludzie zadawali pytania „Masz marychę? Bo wyglądasz jak Bob Marley” oraz próbowali z nim rozmawiać po angielsku, mimo odpowiedzi w języku polskim. Sytuację dla każdej innej osoby, mogłyby wydawać się dość dziwne, lecz Natural wszystko to odbiera jako zabawny żart, aczkolwiek rozmowy po angielsku mimo jego znajomości języka polskiego, często nie rozumie.


Natural

Oczywiście są różne problemy z tego powodu, wyzwiska, żarty etc. Na szczęście Natural nie przejmuje się tym tak do końca. Mówi on, że rasiści są wszędzie, nawet wśród osób czarnoskórych. Pamiętajmy więc żeby nie kierować się stereotypami i najpierw spróbujmy poznać osobę, a później ją oceniać. Bo czasami może się okazać, że ten „Murzyn” z którego się śmiałeś przed chwilą, za kilka lat będzie twoim najlepszym przyjacielem, który jako jedyny Ci pomoże!


black-and-white-handshake-c-e1353325910300


Jakie jest Wasze podejście do takiego zachowania jakie prezentuje Natural? A może Wy, mieliście jakieś sytuacje związane z rasizmem - jak je wtedy odebraliście? Piszcie śmiało w komentarzu!


Miłosz Zduńczuk


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl