Oficjalna telewizja NASA dostępna w Polsce za darmo!

Oficjalna telewizja NASA dostępna w Polsce za darmo!

Ile razy przełączaliście kanały w telewizji i mówiliście, że jak zwykle nie ma nic ciekawego? Zbyt wiele, dlatego NASA udostępnia swoją telewizję w całej Europie.


Tak naprawdę, to pewnie nie dlatego, ale najważniejsze, że sygnał nie jest już szyfrowany i bez przeszkód można oglądać amerykańską telewizję. Jak ktoś jest zainteresowany podróżami kosmicznymi, samym kosmosem i naszą Ziemią, a dodatkowo zna angielski albo chce się w nim podszkolić, to nie powinien już mówić "kurła, kiedyś to było w telewizji...". 

Kanał dostępny jest w jakości HD i 4K, a więc możemy oglądać go w najbliższej możliwej jakości. Obserwacja księżyca w 4K? Brzmi atrakcyjnie! Oczywiście to wszystko za darmo, bo kanał nie jest szyfrowany, więc wystarczy, że znajdziecie go za pomocą następujących parametrów:

Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), freq. 11,373 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

Chociaż powyższe wartości wydają się jakąś czarną magią, to wystarczy zajrzeć do ustawień swojego dekodera i ręcznie wyszukać powyższe wartości. Dla wprawnego operatora pilota nie powinno być z tym większych problemów. Przykładowo dla Cyfrowego Polsatu:

Menu -> Ustawienia -> Antena -> Wyszukiwanie ręczne
Zmiana częstotliwości na 11372 -> zjazd na dół -> OK.
Kanał dostępny na 1007 w HD i 1008 w UHD

Na antenie NASA TV znajdziemy oczywiście różne programy naukowe czy relacje z największych wydarzeń. Może to być fajna alternatywa dla "Okrasa Łamie Przepisy", "Kuchennych Rewolucji" czy "Hipnozy".

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.