Powstanie gra inspirowana serialem Narcos!

Powstanie gra inspirowana serialem Narcos!

Wyprodukowany dla Netflixa serial Narcos cieszy się naprawdę dużą popularnością. Nic dziwnego, że adaptacją historii Pablo Escobara interesują się także inne media. W sieci pojawiła się informacja, że już niedługo światło dzienne ujrzy gra oparta na tym serialu. Czy również okaże się hitem?


Nie ma co ukrywać, że realia panujące w serialu idealnie sprawdziłyby się również jako gra. W końcu w tego typu realiach istnieją takie tytuły jak: Grand Theft Auto: Vice City czy El Matador, które w pewnym stopniu również nawiązują do ogólnie przyjętej wizji klimatów kolumbijskiego półświatka narkotykowego. Pomysł to jednak nie wszystko - ważne jest również wykonanie. Tytułem miałoby się zająć Curve Digital przy współpracy ze studiem Kuju.

O konkrety jednak niezwykle trudno. Wiadomo jedynie, że gra prawdopodobnie ukaże się na wszystkich najpopularniejszych platformach - PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz klasyczne PC-ty. Tytuł miałby zadebiutować wiosną przyszłego roku. Niewykluczone, że więcej informacji na temat tego tytułu pojawi się podczas najbliższych targów E3.

W sieci pojawił się również krótki teaser reklamujący tytuł.Co prawda ciężko stwierdzić, czy gra odniesie sukces, niemniej warto mieć ją na oku. Niewykluczone, że z racji tematyki, jaką porusza, może sprawić ona sporą niespodziankę w środowisku gamingowym, a przynajmniej być gratką dla wszystkich fanów serialu.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.