Największy sekret Tibii nareszcie odkryty przez Polaka!

Największy sekret Tibii nareszcie odkryty przez Polaka!

Stało się. Tajemnica, która w kodzie gry istniała praktycznie od początku jej istnienia (przeszło dwadzieścia lat!) została wreszcie odkryta i publicznie ukazana - informacja ta jest o tyle wyjątkowa, że ten zaszczyt przypadł naszemu rodakowi, który postanowił przekroczyć legendarną bramkę na Banucie podczas specjalnej transmisji na żywo. Pytanie: czy było warto?


Wszyscy, którzy obserwują na bieżąco sprawę związaną z osobami, które osiągnęły 999 poziom w Tibii i tym samym mogą przejść przez bramkę na wyspie o nazwie Banuta doskonale zdają sobie sprawę ile było z tym wszystkim zamieszania. Skupmy się jednak tylko na polskim graczu, który koniec końców ukazał publicznie sekret. O wszystkich nieprzyjemnych perypetiach i żądaniach użytkownika możecie przeczytać chociażby tutaj. Tym razem nie chciał pieniędzy, a odpowiedniej ilości (12 tys.) oglądających transmisję na żywo - cel został spełniony, więc Dev onica nie miał wyboru.Użytkownik po przejściu przez bramkę znalazł się na małej wysepce, na której otrzymał od razu specjalny, unikalny puchar, którego tekst na podglądzie brzmi następująco - You see a golden goblet. It weight 15.00 oz. It is given for reaching level 999. Awarded to Dev onica. Po ujrzeniu nagrody gracz przeniósł się z powrotem na wyspę, lecz wrócił pod teleport godzinę później. Ponowna wizyta pozwoliła wszystkim na dokładne przyjrzenie się temu legendarnemu miejscu - wielu zapewne wyobrażało sobie bardzo dużo, niestety lokacja ta okazała się być bardzo mała, a co więcej, praktycznie pusta. Znaleźć tam możemy mały placyk z bohaterami niezależnymi, którzy oferują bohaterowi misję, po której ukończeniu otrzyma on wartościowe przedmioty.Niestety wystąpił mały problem - Dev onica nie ma pojęcia jak to zadanie wykonać. Co więcej - propozycje podsyłane przez oglądających transmisję zdały się praktycznie na nic. W tej kwestii musimy jeszcze trochę poczekać, być może w końcu uda się wykonać "bananowy" quest i przekonać się, czy oprócz przejścia do "tibijskiej historii" warto było osiągać tak wysoki poziom.

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT TIBII W QUIZIE NA NASZEJ STRONIE!Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.