Najpopularniejsze wyszukiwane hasła w Google w 2018

Najpopularniejsze wyszukiwane hasła w Google w 2018

Wraz z końcem roku Google przygotowało wykaz najpopularniejszych wyszukiwanych przez użytkowników haseł. Serwis przygotował zarówno globalne zestawienie, jak i osobne dla każdego kraju, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, czego szukali Polacy w 2018 roku. 


Google postanowiło podzielić globalne wyszukiwania na dziesięć różnych kategorii -wyszukiwanie, aktualności,  ludzie, aktorzy, sportowcy, strata, filmy, muzycy i zespoły, programy telewizyjne. W przypadku polski podział wygląda jednak zupełnie inaczej. W naszym kraju znalazły się kategorie - najpopularniejsze, wydarzenie, ludzie, co to jest...?, film, ile...?

Z tej okazji powstał także film, który przedstawia nie tylko najpopularniejsze wyszukiwania w 2018 roku, ale jest zarazem motywujący i inspirujący.W kategorii "najpopularniejsze" dominował Puchar Świata. Najpopularniejszymi hasłami wyszukiwania ogółem na świecie są oprócz tego: Avicii, Mac Miller oraz Black Panther. Poniżej znajdziecie pełne zestawienie najpopularniejszych haseł wyszukiwanych na świecie:W Polsce poza Pucharem Świata najczęściej wyszukiwaliśmy hasła takie jak Avicii oraz Wybory Samorządowe. W kategorii "wydarzenia" także najczęściej wyszukiwane były informacje związane z Pucharem Świata oraz Wyborami. W kategorii "ludzie" na pierwszym miejscu znalazł się znany muzyk Avicii. Zaraz za nim drugie miejsce zajął polski himalaista Tomasz Mackiewicz, który zginął podczas podróży na Nanga Parbat. Na ostatnim stopniu podium znalazła się zmarła w lipcu Kora Jackowska. W tej kategorii największym zainteresowaniem cieszyli się zmarli. Wśród haseł "Co to jest...?" królowało pytanie "Co to jest RODO?". W kategorii "Film" bezkonkurencyjny był Kler, a najpopularniejszym zapytaniem o ilość okazuje się pytanie z Milionerów brzmiące: "Ile palców ma koń?". Więcej szczegółów znajdziecie poniżej:Dzięki takiemu zestawieniu można sobie dobrze przypomnieć mijający rok. Widać bowiem wszystkie trendy, które w nim wystąpiły, tematy i problemy które miały miejsce oraz wydarzenia, które nami wstrząsnęły.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.