Najpopularniejsza piracka strona zniknęła z internetu

Najpopularniejsza piracka strona zniknęła z internetu

Pirackie strony mają to do siebie, że niekiedy są blokowane i na zawsze znikają z sieci. Najczęściej dotyczy to jednak mniej popularnych serwisów. Tym razem sprawa dotknęła najprawdopodobniej najchętniej odwiedzanej tego typu strony na świecie. 


Chociaż Pirate Bay jest największą jeśli chodzi o zasoby piracką stroną w sieci, KissAnime.ru była tą najpopularniejszą. Miesięcznie odwiedzało ją średnio blisko 100 milionów użytkowników. Nieprzypadkowo piszemy o tym w czasie przeszłym, bowiem w ostatnich dniach sąd nakazał zamknięcie portalu KissAnime. Odpowiedzialnym za taki stan rzeczy miał być dystrybutor FUNimation, który w największym stopniu został pokrzywdzony ze względu na publikacje znajdujące się na stronie. Jak informują także zagraniczne media, powodem zamknięcia KissAnime mogła być dodatkowo zmiana prawa autorskiego w Japonii, która to zdelegalizowała piractwo m.in. mangi oraz działalności o charakterze podobnym, który prowadził popularny piracki serwis.KissAnime było największą tego typu stroną w internecie, jednak warto pamiętać, że wciąż znajdują się w nim tysiące podobnych serwisów. Blokada lidera wśród pirackich stron może być natomiast początkiem kolejnych banów nałożonych także na te mniej popularne serwisy.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.