Najdroższy transfer gracza w historii Counter-Strike: Global Offensive!

Najdroższy transfer gracza w historii Counter-Strike: Global Offensive!

E-sport rozwija się bardzo dynamicznie, czego przykładem są m.in. coraz to większe kwoty, które profesjonalni gracze mogą wygrać w przeróżnych turniejach. Na każdym kroku spotykamy się z ciekawymi nowościami na temat elektronicznego sportu - po prostu gołym okiem widać, że powoli cały świat zaczyna dostrzegać w e-sporcie coś więcej aniżeli bezmyślne siedzenie przed monitorem. Dowodem tego jest najdroższy transfer zawodnika w historii Counter-Strike: Global Offensive, którego byliśmy świadkami kilka dni temu.


Fani, którzy nie interesują się sceną CS:GO mogą stwierdzić, że suma o jakiej za chwilę będziemy pisać jest bardzo mała. Kwoty, jakie zarządy zespołów zdecydowały się wydać chociażby na zawodników League of Legends sięgają aż 8 milionów dolarów.

Transfer, który miał miejsce kilka dni temu to obecnie najdroższy jaki nastąpił w historii Counter-Strike: Global Offensive. Organizacja FaZe postanowiła postawić na młodych graczy, którzy dopiero co debiutując pokazali ogromne umiejętności. Ich wybór padł na Nikola "NiKo" Kovaca, na którego wydali 500 tys. dolarów. Było o nim głośno w momencie, kiedy w zeszłym roku pojawił się na 11. miejscu w rankingu najlepszych graczy CS:GO na świecie. Do tej pory grał dla mousesports, gdzie niejednokrotnie chwalony był za swoje cudowne, indywidualne akcje.

niko

Już dziewiątego lutego na oficjalnym kanale YouTube zespołu FaZe Clan zamieszczony został materiał, który jest swego rodzaju przedstawieniem tego, co NiKo potrafi - jest to bowiem zlepek jego najbardziej spektakularnych zagrań ze wszystkich spotkań w jakich przyszło mu uczestniczyć. FaZe wie, że ten gracz ma wielki potencjał - zobaczymy jak tę wiedzę wykorzystają. Poniżej zamieszczamy wspomniany film:


Jesteśmy bardzo ciekawi jak NiKo poradzi sobie w nowym zespole i jak będzie się tam sprawował. Patrząc na jego akcje z powyższego klipu to nie mamy wątpliwości, że FaZe wykonało dobry ruch. Zobaczymy ile czasu będziemy musieli czekać, aż ktoś zdecyduje się na przeniesienie innego gracza ze sceny Counter-Strike: Global Offensive za większe pieniądze. Największa suma przed opisywanym transferem wynosiła 150 tys. dolarów.

 

Co sądzicie o grze NiKo i jak sądzicie - FaZe dobrze zrobiło wydając na tego zawodnika taką kwotę?


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.