Wyjątkowy skin do CS:GO sprzedany za wielkie pieniądze!

Wyjątkowy skin do CS:GO sprzedany za wielkie pieniądze!

To, że ludzie decydują się na wydanie większych sum w celu zakupu wirtualnego przedmiotu w grze wideo nie powinno już nikogo dziwić. Tytułowa transakcja warta jest jednak udokumentowania ze względu na kilka interesujących faktów. 


Przede wszystkim należy zaznaczyć, że skórka to Dragon Lore dla AWP - skin ten sam w sobie osiąga potężne ceny, dlatego że jest najrzadszy w całej grze. Do tej pory jego ceny oscylowały w granicach 20-30 tys. dolarów, lecz tym razem pewien gracz i fan e-sportu zdecydował się wydać ponad 60 tys. dolarów. Dlaczego aż tyle?

Dragon Lore dla AWP został sprzedany za ponad 60 tys. dolarów!


Ten egzemplarz jest o tyle wyjątkowy, że "wypada" tylko ze skrzynek Cobblestone Packages, dostępnych wyłącznie podczas transmisji wielkich turniejów e-sportowych. Powyższy model pochodzi z PGL Major Kraków. Ponadto jest on opatrzony wirtualnym autografem zawodnika drużyny Cloud9 - Tylera "Skadoodle" Lathama, jego jakość to "factory new". Są to główne powody, dlaczego pewien użytkownik na taki zakup się zdecydował.

Warto jednak wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii. Skórka została odkupiona od innego gracza, który nabył ją wcześniej za 35 tys. dolarów. Poprzedni właściciel zarobił więc naprawdę sporą kwotę. Ciekawe kiedy padnie kolejny rekord?

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.