Oto nowy najbardziej lubiany tweet wszech czasów

Oto nowy najbardziej lubiany tweet wszech czasów

Jeśli chce się zdobyć poklask w towarzystwie, to błyskotliwa riposta najczęściej jest w cenie, o czym doskonale wiedzą specjaliści od social media Burger Kinga. Ich odpowiedź na tweeta Kanye Westa właśnie stała się najbardziej lubianym tweetem wszech czasów.


Wymiana tweetów między Burger Kingiem a Kanye Westem miała miejsce już 4 listopada, ale dopiero teraz odpowiedź Burger Kinga przebiła wszelkie rekordy.

Wszystko za sprawą tego, że Kanye West napisał na Twitterze, że jego ulubioną restauracją jest McDonald's. Brytyjski oddział Burger Kinga nie pozostał mu dłużny i z klasą utarł mu nosa, stwierdzając lakonicznie, że "To wiele wyjaśnia".Popularność tych tweetów nie dziwi. Mamy bowiem do czynienia z trzema potężnymi markami: McDonald's, Burger Kingiem i samym Kanye, który jest jedną z najpopularniejszych postaci show-biznesu. Tweet na dzień 3 stycznia 2019 roku zdobył 270 tysięcy udostępnień i ponad 1 milion polubień.

Autor riposty, James Parker, który pracuje w agencji Coolr, odpowiedzialnej za social media Burger Kinga, powiedział w wywiadzie dla The Drum, że wymyślenie jej zajęło mu tylko 3 minuty. Nie przewidział jednak, że okaże się ona tak popularna.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.