Nagroda SK Gaming za wygrany mecz piłki nożnej trafi na cele charytatywne!

O tym meczu przez długi czas nie zapomni żaden fan drużyn Virtus.pro oraz SK Gaming. Po wczorajszym meczu w piłkę nożną, który zakończył się zwycięstwem Brazylijczyków, zawodnicy postanowili przekazać wygraną kwotę na cele charytatywne.

40-minutowe spotkanie zakończyło się wynikiem 5:4 dla SK Gaming. Nasi gracze dzielnie walczyli oraz zdobyli aż 4 gole, jednak w ostatniej minucie stracili szansę na wygraną i musieli uznać zwycięstwo swoich przeciwników. Dla Virtusów wszystkie gole wywalczyli Snax i pasha, który dodatkowo był kapitanem zespołu. Dokładny opis spotkania znajdziecie w naszym poprzednim artykule.

Po zakończonym meczu na Twitterze jednego z zawodników SK Gaming pojawił się wpis, w którym gracz TACO poinformował swoich fanów o tym, że zwycięzcy nie zatrzymają otrzymanej kwoty w wysokości 50 tysięcy dolarów. Drużna planuje podzielić wygraną na pół i jedną połowę przeznaczyć na wybrany cel w Niemczech, a drugą na odpowiednie organizacje w Brazylii, skąd pochodzi team.

Zawodnicy sami przyznali, że możliwość rozegrania takiego meczu była dla nich czystą przyjemnością i świetną zabawą. Jeśli również mogą pomóc przy tym innym, to tego typu inicjatywy powinny częściej odbywać się na e-sportowej scenie. Czyżby organizatorzy planowali już kolejne spotkanie po następnym turnieju?