Nadchodzi nowy Riot Client. Dostęp do gier producenta będzie łatwiejszy

Nadchodzi nowy Riot Client. Dostęp do gier producenta będzie łatwiejszy

Riot Games zapowiedziało właśnie nowego klienta, który ułatwi dostęp do wszystkich gier producenta. Ich uruchamianie odbywać się będzie z jednego miejsca.


W ostatnich latach Riot Games nieco rozszerzył swój asortyment. Do tej pory jednak firma nie posiadała klienta zbierającego w jedno miejsce wszystkich swoich produkcji - mimo że każda gra uruchamiała się przy pomocy tego samego programu.

Jak się okazuje, już niedługo się to zmieni. Na początku przyszłego miesiąca zadebiutuje odświeżony klient. Riot zapowiada, że za jego pomocą włączymy każdy tytuł od dewelopera. Mowa tu o: League of Legends, Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, VALORANT oraz Wild Rift.Każda gra otrzyma własną zakładkę, gdzie znajdzie się możliwość jej pobrania oraz przejrzenia np. najnowszych informacji od twórców. Poszczególne sekcje otrzymają animowane grafiki nawiązujące do wybranych produkcji.

Z oficjalnego komunikatu możemy wyczytać:
Wszystkie tytuły Riot korzystały już z tego klienta dla wielu gier, ale w skórce dla każdej gry z osobna i bez możliwości dostępu do biblioteki gier Riot. Teraz dodajemy nowy interfejs użytkownika, usprawnione funkcje i jeszcze więcej po premierze. Z nowym klientem Riot, będzie Ci łatwiej odkryć i uzyskać dostęp do wszystkiego, co mamy do zaoferowania. Wszystkie stacjonarne gry Riot będą dostępne z jednego klienta, a każda gra będzie miała swoją własną stronę produktową z treściami specyficznymi dla danej gry, w tym najnowsze wiadomości i wydarzenia.

Proces wdrażania nowości rozpocznie się 4 października. Od tego terminu może minąć nawet kilka tygodni zanim wszyscy zobaczą u siebie zmiany.

 

 Co sądzicie o nowym kliencie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.