Nadchodzi nadzorowana wersja YouTube dla starszych dzieci

Nadchodzi nadzorowana wersja YouTube dla starszych dzieci

Zespół odpowiedzialny za YouTube pracuje nad implementacją opcji pozwalających rodzicom na regulację treści, do których dostęp mają ich dzieci powyżej dziewiątego roku życia. 


Z YouTube korzystać mogą (teoretycznie) osoby powyżej 13 roku życia. Pełen zakres treści dostępny jest jednak wyłącznie dla pełnoletnich użytkowników. Dla dzieci powstała specjalna aplikacja YouTube Kids zawierająca materiały oznaczone jako "family friendly".

Jak się jednak okazuje - to nie wystarczy. Google za kilka miesięcy zaimplementuje do platformy trzy opcje umożliwiające rodzicom jeszcze większą regulację tego, do czego dostęp mają ich pociechy. Mowa o "Odkrywaj", "Zobacz więcej" oraz "Większość treści w YouTube". Właściciel konta będzie mógł wybrać jedną z możliwości w ustawieniach.

Jak możemy wyczytać na blogu koncernu:

  • Odkrywaj: opcja przeznaczona dla dzieci, które są gotowe na wyjście poza YouTube Kids i odkrywanie treści w YouTube. W ramach tego ustawienia dostępny jest szeroki wachlarz filmów odpowiednich dla dzieci powyżej 9 lat, w tym vlogi, tutoriale, filmy o grach, klipy muzyczne, wiadomości i treści edukacyjne.

  • Zobacz więcej: zasadniczo znajdują się tu treści dla widzów powyżej 13 roku życia. To ustawienie umożliwia oglądanie jeszcze większej liczby filmów oraz transmisji na żywo z tych samych kategorii, które są dostępne w przypadku opcji „Odkrywaj”.

  • Większość treści na YouTube: ta opcja zawiera niemal wszystkie filmy opublikowane na YouTube z wyjątkiem filmów z ograniczeniem wiekowym. Daje ona również dostęp do materiałów poruszających wrażliwe tematy odpowiednich wyłącznie dla starszych nastolatków.


Źródło: Google


Trzeba więc przyznać, że starsze dzieci oraz nastolatki będą znajdować się pod nieco większym nadzorem. Oczywiście jeśli rodzice zdecydują skorzystać się z nowych opcji. Te trafią do beta testów dopiero za kilka miesięcy.

Google obecnie pracuje nad ulepszeniem algorytmu przypisującego konkretne treści do danej kategorii. Na publiczne wdrożenie funkcji jeszcze więc sobie nieco poczekamy.

 

Co sądzicie o nowościach na YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.