Na głowie Jezusa ze Świebodzina znajdują się anteny i nadajniki internetowe!

Na głowie Jezusa ze Świebodzina znajdują się anteny i nadajniki internetowe!

Ostatnio w mediach zaczęło aż huczeć od sprawy ogromnej figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie (lubuskie). Jak wiadomo, wokół owego monumentu niejednokrotnie dochodziło do kontrowersji, dlatego mało kogo dziwi kolejny spór. Tym razem poszło o zamontowane na jego głowie... anteny i nadajniki.


Jak się okazało na zakrytej przez koronę głowie, w niewidocznym dla wielu osób miejscu, tamtejsza parafia umieściła sprzęt, przesyłający poświęcony sygnał internetowy.

Według specjalisty z dziennika Fakt wybranie takiego miejsca na umieszczenie nadajników nie jest przypadkowe. Według niego jest ono najlepszym punktem w okolicy, gdyż dana wysokość daje ogromny zasięg. Dodatkowo w rozmowie z dostawcą internetu wynika, że inicjatywa wyszła ze strony proboszcza, który rzekomo chciał mieć internet do zabezpieczenia monitoringu na terenie parafii.Co ciekawe, wizerunek majestatycznej budowli został zaprezentowany w teledysku Cassiusa i Pharella Williamsa. Oczywiście nie obyło się bez fali krytycznych komentarzy w sieci związanych z owym klipem.Sami mieszkańcy nie mają nic przeciwko, zakładając że utrzymanie takiego monumentu sporo kosztuje, a przesyłanie sygnału internetowego może niejako wspomóc parafię. Pewnie to nieostatni raz kiedy możemy usłyszeć o ogromnej figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie. Kryje on wiele tajemnic, które tylko czekają, by ujrzeć światło dzienne. Połączenie technologii i mistycznych budowli jak dotąd nie było znane i zobaczymy, co z niego wyniknie.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.