MSWiA zorganizowało absurdalny konkurs na najlepszego mema

MSWiA zorganizowało absurdalny konkurs na najlepszego mema

Internet jak wiadomo aktualnie jest najbardziej efektywnym środkiem dotarcia do jak najszerszej grupy odbiorców. Jak się okazało, wie o tym również Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, który postanowił zorganizować konkurs dla dzieci i młodzieży na najlepszego... mema.


Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem dotyczący niebezpieczeństwa uzależnienia od narkotyków i dopalaczy. Temat konkursu na MEM internetowy i animację w formacie GIF brzmi „Narkotyki i dopalacze zabijają” i ma dotyczyć w szczególności uświadamiania młodych ludzi na temat niebezpieczeństwa używania narkotyków i dopalaczy.

Jak wiadomo dotarcie poprzez Internet do osób, które rozprowadzają nielegalne substancje jest raczej proste. Minister postanowił więc za cel obrać zachęcenie młodzieży i dzieci do przeciwstawienia się takim działaniom w sposób bardzo kreatywny. Przewidział też atrakcyjne nagrody.
Przyznane zostaną nagrody rzeczowe dla twórców najlepszych prac które zajmą pierwsze (miniwieża), drugie (tablet) i trzecie miejsce (hulajnoga) w obu kategoriach konkursowych. Organizator dopuszcza możliwość przyznania dodatkowych nagród lub wyróżnień.

Pomysł konkursu wydaje się być bardzo dobry, jednak co z realizacją? W regulaminie pojawił się bowiem zapis głoszący, że prace mają być przysłane listownie na płytach CD/DVD. Niestety, Minister zapomniał o tym, że w 2019 roku lepszych i bardziej funkcjonalnych sposobów na dzielenie się danymi jest dużo więcej.Konkurs trwa do 6 czerwca i jest przeznaczony dla osób poniżej 18 roku życia. Z przykrością jednak stwierdzamy, że nawet gdybyście byli jeszcze posiadaczami napędu płyt optycznych, to raczej niemożliwym będzie dotarcie waszej pracy wysłanej listownie w przeciągu jednego dnia.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.