MrBeast przedstawia YouTube Rewind 2020!

MrBeast przedstawia YouTube Rewind 2020!

Na początku listopada 2020 roku dowiedzieliśmy się, że YouTube tym razem nie przygotuje "Rewinda" - filmu podsumowującego wydarzenia ostatnich 12 miesięcy na platformie. Z tego powodu MrBeast, czyli jeden z najpopularniejszych twórców na YouTube ogłosił, że przygotuje autorski Rewind z udziałem najbardziej znanych YouTuberów.


YouTube Rewind był coroczną tradycją, która zapoczątkowana została w 2010 roku. Na początku materiały platformy cieszyły się wielkim zainteresowaniem oraz pozytywnymi opiniami. Z czasem znaczna część widzów zaczęła jednak oskarżać YouTube o brak obiektywizmu oraz ignorowanie ważnych wydarzeń i niektórych twórców, takich jak chociażby PewDiePie. Najpopularniejszy YouTuber na świecie m.in. z tego powodu zrobił w 2018 oraz 2019 roku własne Rewindy, które kolejno zostały obejrzane 79 oraz 25 milionów razy.

W tym roku inicjatywy stworzenia własnego Rewindu podjął się MrBeast. W  komentarzach do jego wpisu na Twitterze zgłosiło się wielu YouTuberów, którzy wyrazili chęć udziału w filmie.

 Wyczekiwany Rewind 2020 pojawił się wczoraj na kanale twórcy, który film rozpoczął słowami, że 2020 rok był jedyną rzeczą gorszą niż oficjalny YouTube Rewind 2018. W rewindzie od MrBeasta oprócz pandemii króluje Minecraft czy Among Us. To ciekawe zagranie YouTubera, gdyż gamingowi twórcy do tej pory byli nieco pomijani w oficjalnych podsumowaniach od YouTube. W filmie MrBeasta mimo wielu zabawnych chwil 2020 roku, nie zabrakło czasu na refleksję - dokładnie tak, jak miało to miejsce w zeszłorocznym rewindzie Pewdsa. Przypomniano bowiem odejście Kobe Bryanta, Alex Trebeka czy Chadwicka BosemanaOprócz samego przedstawienia wydarzeń, YouTuber w przyspieszony sposób przedstawił listę wszystkich twórców, którzy w 2020 roku przebili próg 10 milionów subskrypcji (ponad 245 YouTuberów) oraz zaledwie część listy kanałów, która w tym czasie przebiła milion subskrypcji (ponad 6600 YouTuberów). Tym sposobem nie zabrakło w rewindzie kilku polskich akcentów - na liście z filmu MrBeasta znaleźliśmy m.in. kanał 7 metrów pod ziemią, Krzysztofa Gonciarza czy Hejka Tu Lenka. MrBeast postanowił także wylosować kilka nieznanych nicków z YouTube, by docenić także osoby, które tworzą społeczność widzów.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.