MrBeast otrzymał ofertę kupna kanału za 1 mld dolarów

MrBeast otrzymał ofertę kupna kanału za 1 mld dolarów

Jimmy Donaldson, obecnie jeden z największych twórców internetowych na świecie, wystąpił w popularnym podcaście kanału Flagrant. Przez blisko 4 godziny materiału MrBeast dzieli się z widzami m.in. życiem prywatnym oraz kulisami znanych filmów. Twórca zdradził, iż raz otrzymał ofertę zakupu jego kanału wraz z resztą biznesów za 1 miliard dolarów.


We wtorek, na kanale Flagrant pojawił się długi, bo aż 3 i pół godzinny odcinek wideo podcastu z MrBeastem. Podczas tej luźnej rozmowy, prowadzący programu wypytali Jimmyego o kwestie jego ogromnej popularności, kulisy produkcji najbardziej kosztownych filmów na YouTube oraz jego plany na przyszłość. Jednym z omawianych celów YouTubera ma być kandydatura w wyborach prezydenckich USA, co w podcaście brzmi raczej jako mały żart, jednakże Donaldson twierdzi, że jest to coś, czego z chęcią by się podjął.W pewnym momencie MrBeast został zapytany o najciekawsze oferty współpracy lub reklamy, z jakimi spotkał się w swojej karierze. Twórca udzielił zaskakującej odpowiedzi. Okazuje się, że pewna firma zaproponowała YouTuberowi czek o wartości miliarda dolarów za przejęcie kanału „MrBeast” oraz wszystkich jego biznesów — w tym sieci restauracji „Beast Burgers”, linii czekoladek „Feastables” oraz gier mobilnych.

MrBeast ostatecznie nie przystał na tę szaloną ofertę, natomiast przyznał, że cały jego dorobek mógłby dzisiaj wynosić nawet pomiędzy 10-20 mld dolarów.

Przypomnijmy, że MrBeast odnosi aktualnie niewiarygodne sukcesy nie tylko na YouTube, lecz także poza nim. Zaledwie miesiąc temu twórca otworzył swoją pierwszą fizyczną burgerownię, a na jej otwarcie przybyło ponad 10 tysięcy osób. Pewne jest to, że Jimmy jeszcze wiele razy nas zaskoczy.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.