MrBeast stał się drugim najpopularniejszym YouTuberem na świecie

MrBeast stał się drugim najpopularniejszym YouTuberem na świecie

MrBeast właśnie wyprzedził grupę Dude Perfect pod względem ilości subskrybentów. To czyni go wśród niezależnych twórców drugim najpopularniejszym YouTuberem na świecie. Przed nim tylko PewDiePie.


Od kiedy Jimmy Donaldson wraz ze swoją grupą przyjaciół zdobywa kolejne rekordy oglądalności na YouTube, zasięgi jego kanału wzrosły diametralnie. Twórca osobiście zajął się przygotowaniem popularnego YouTube Rewind na rok 2020. Niedawno ogłosił też, że restauracja fastfood o nazwie „MrBeast Burger” posiadła już 420 lokali.Baczni obserwatorzy statystyk topowych YouTuberów zauważyli, że kanał MrBeast wreszcie prześcignął w subskrypcjach inny amerykański kanał — Dude Perfect. Wynik w postaci 55,7 mln fanów uplasował MrBeasta na 2 pozycji wśród światowych YouTuberów.O czym jednak trzeba pamiętać, wynik ten różni się względem oficjalnego rankingu YouTube. Na platformie, oprócz niezależnych twórców, równocześnie znajdują się też kanały generowane przez sam YouTube (np. Gaming, Music), należące do danej firmy (np. T-Series), czy samych artystów (np. Justin Bieber).W tym przypadku kanały te nie są brane pod uwagę i właśnie dlatego MrBeast jest tak wysoko. Zresztą, nawet gdyby twórca miał "zawalczyć" z muzycznymi i markowymi tworami, oficjalnie znalazłby się na 19. miejscu.

Choć do top 1 MrBeastowi wciąż dużo brakuje, wcale nie oznacza to, że droga ta musi być długa. Zniewalające tempo w zdobywaniu nowej widowni i tworzenie tak popularnego contentu może wprowadzić kanał na szczyt.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.