"Możemy coś stracić" - globalna akcja wspierana przez YouTube [#OursToLose]

Dziś na wszystkich stronach zaczęto pisać o nowym logo YouTube. Mimo tego, że logo to zostało zmienione tylko na krótki okres czasu, zdecydowaliśmy się opisać Wam o co dokładnie w nim chodzi. Koniecznie musicie się dowiedzieć, ponieważ już wkrótce "możemy coś stracić".


 

Akcja pt."Możemy coś stracić" z ang. OursToLose!


Czy zastanawialiście się kiedyś, że istnieje możliwość stracenia wszystkiego co jest wokół nas, wszystkiego co kochamy i z czym żyjemy? Według organizatorów akcji #OursToLose, jest to możliwe już w niedalekiej przyszłości. Przez co dokładnie? Przez zmianę klimatu, a precyzyjniej to ujmując przez globalne ocieplenie. Według wielu naukowców, klimat z roku na rok niekorzystnie się zmienia. Za niedługo będzie to wpływać coraz bardziej na nasze życie. Huragany, powodzie, trzęsienia ziemi coraz częściej pojawiają się w dzisiejszych czasach. Nikt z nas nie chciałby, żeby stały się one czymś normalnym.


Ogromna szansa dla ludzkości już wkrótce?


Od 30 listopada do 11 grudnia, 190 narodów będzie negocjować podpisanie nowej umowy, dotyczącej ograniczenia wzrostu temperatury. Teraz wszystko może zależeć od nas! Każdy z nas może wyrazić swoje poparcie podpisując się pod elektroniczną, globalną petycją i wymusić decyzję na politykach.

Poparcie akcji przez YouTube


YouTube również zdecydowało się poprzeć ten pomysł. To właśnie dlatego serwis ponownie zmienił swoją ikonkę na kule ziemską obok czerwonego prostokąta z logiem YouTube. Logo zamienia się po czasie i rysuje nam się obraz niedźwiedzia polarnego na niebieskim tle. Kiedy klikniecie na kule ziemską zostaniecie przeniesieni na kanał „YouTube Spotlight”.

 

YouTuberzy też są na tak!


Najnowszy filmik na tym kanale to materiał z wypowiedziami znanych zagranicznych YouTuberów na temat globalnego ocieplenia. Mówią w nim, dlaczego to tak ważne żebyśmy się tym problemem zainteresowali a także, dlaczego podpisując petycje mamy wpływ na to, co będzie za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Cały filmik zobaczycie poniżej: 

Globalne ocieplenie jest tematem przez niektóre osoby uważanym za błahostkę a inni traktują to zagrożenie bardzo poważnie. Bez względu na to i tak każdy z nas powinien oszczędzać energie i starać się żyć ekologicznie! Jeśli chcecie podpisać się pod petycją, kliknijcie tutaj.

avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu