Oto co grozi pranksterce, która przypadkowo zastrzeliła swojego męża

Oto co grozi pranksterce, która przypadkowo zastrzeliła swojego męża

Niestety tytuł artykułu nie jest żartem. YouTuberka naprawdę zabiła swojego chłopaka podczas robienia filmu na YouTube. Sąd rozstrzygnął, jaka kara spotka ją za jej czyn. 


20-letnia Monalisa Perez usłyszała wyrok za zastrzelenie swojego męża Pedro Ruiza III. Do zabójstwa doszło, kiedy para postanowiła nakręcić "prawdopodobnie jeden z najniebezpieczniejszych filmów". Miał on polegać na tym, że Monalisa strzela z bliskiej odległości do swojego męża, który trzyma na wysokości piersi grubą książkę. Miała ona zatrzymać pocisk i uratować Pedro Ruiza. Tak się jednak nie stało.

Wciąż dostępny jest tweet, który zapowiadał nadchodzące wideo:Co ważne, jest w nim jasno napisane, że pomysł na film był autorstwa zabitego, co może stanowić okoliczność łagodzącą dla Monalisy. Nic jej jednak nie usprawiedliwi za brak zdrowego rozsądku i odrobiny wyobraźni.

W sądzie Monalisa twierdziła, że wraz z mężem byli przekonani, że gruba książka zatrzyma pocisk z pistoletu Desert Eagle, który jest powszechnie znany jako broń o dużej sile rażenia. Pedro Ruiz został uznany za zmarłego już na miejscu zdarzenia.

Monalisa Perez przyznała się do popełnienia zabójstwa drugiego stopnia. Została skazana na 6 miesięcy więzienia z 10-letnim okresem obserwacji.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.