MocnyVlog odwiedził muzeum Apple!

MocnyVlog odwiedził muzeum Apple!

MocnyVlog to fanatyk jedzenia i technologii. Nic więc dziwnego, że podczas swojej podróży po Czechach odwiedził on przeróżne restauracje, próbując lokalnych specjałów oraz odwiedził muzeum Apple. 


Muzeum Apple to dla wielu miłośników firmy z Cupertino mekka, do której wielkim marzeniem byłoby zajrzeć. Jak się okazuje, jedno z takich muzeów nie jest tak daleko stąd, bo w czeskiej Pradze. Szafa postanowił odwiedzić to miejsce podczas swojego pobytu w Czechach i podzielił się z nami nagraniem z tego wydarzenia:Wejście do muzeum Apple'a kosztowało go 580 koron za dwie osoby, czyli przeliczając na naszą walutę, jest to niecałe 100 złotych. W muzeum znalazły się najstarsze sprzęty od Apple, które mogłyby zachwycić niejednego entuzjastę urządzeń od producenta z nadgryzionym jabłkiem. Można powiedzieć, że jest to jego największa zaleta, ale również i wada, bo dla tych, którzy nie są zainteresowani technologią, ani jej historią raczej nie będą się świetnie bawić w takim miejscu.

Co ciekawe w Polsce także można znaleźć muzeum Apple. Nie jest ono wprawdzie oficjalną miejscówką, jednak nie można odmówić mu swojego uroku, eksponatów i innych atrakcji. Znajduje się w miejscowości Łoś pod Warszawą i jest określane, jako jedna z największych unikatowych kolekcji sprzętów Apple w Europie. Poniżej film, który pokazuje polskie muzeum Apple:


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.