Nowa funkcja mobilnego streamowania w aplikacji YouTube!

Nowa funkcja mobilnego streamowania w aplikacji YouTube!

W ciągu ostatnich tygodni YouTube przygotował dla nas kilka zamian dotyczących aplikacji na telefon oraz transmisji na żywo. Na tym jednak nie koniec, ponieważ platforma znowu przychodzi do nas z czymś zupełnie nowym, a dokładniej z możliwością mobilnego streamowania.


YouTube przedstawił światu funkcję mobilnego nadawania na żywo już podczas VidCon'u, który odbywał się w czerwcu, lecz pierwsze livestreamy z urządzeń mobilnych możemy oglądać dopiero od wczoraj. Na chwilę obecną mogą prowadzić je tylko te osoby, których kanały posiadają ponad 10.000 subskrybentów.

stream_youtube

 

Aby rozpocząć swoją własną transmisje na żywo wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk, który automatycznie pojawi się w aplikacji mobilnej. Później ustawiamy tytuł i miniaturkę transmisji oraz ustalamy, czy chcemy użyć livechatu, aby lepiej kontaktować się z widzami. Do tego możemy zadecydować o tym, czy chcemy powiadomić subskrybentów o rozpoczęciu streama.youtube stream 2

YouTube nie jest jednak pierwszym miejscem, na którym twórcy mogą prowadzić swoje transmisje. Wcześniej większość z nich korzystała z Facebooka, który oferuje livestreamy dla każdego użytkownika portalu już od dobrych kilku miesięcy. Oprócz Facebooka opcja jest też dostępna na Twitterze i od niedawna na Instagramie, gdzie powoli staje się naprawdę popularna. Jedynym ograniczeniem w przypadku YouTuba jest ilość subskrypcji, lecz firma Google zapewnia, że już niedługo zobaczymy transmisje również na tych mniejszych kanałach, które nie osiągnęły jeszcze progu 10 tysięcy subskrybentów.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.