Nie, młodzieżowym słowem roku nie jest

Nie, młodzieżowym słowem roku nie jest "p0lka"

Młodzieżowe słowo roku to inicjatywa wydawnictwa PWN, która ma na celu wyłonienie najczęściej używanego pojęcia przez młode osoby w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W internecie pojawiły się fałszywe wyniki tegorocznej edycji konkursu.


Jeśli w przeciągu kilku ostatnich dni rzuciły Wam się w oczy nagłówki typu "Poznaliśmy młodzieżowe słowo roku 2019", to już spieszymy ze stosownym wyjaśnieniem. Młodzieżowego słowa roku 2019 jeszcze nie wybrano - konkurs PWN trwa bowiem do 30 listopada. 

Za roznoszenie fałszywych wiadomości odpowiada grupa użytkowników portalu Wykop.pl. Na forum pojawił się przerobiony kadr z programu informacyjnego zawierający podium młodzieżowych słów roku. Pierwsze miejsce należy rzekomo do słowa "p0lka", kolejne do "Madka", a na ostatniej pozycji uplasował się "Bombelek". 

Zrzut ekranu ze Story Boxdela.


Jak możemy wyczytać jednak z oficjalnej strony PWN:
Propozycje słów można zgłaszać do 30 listopada 2019 do godz. 23:59.

Ten cytat rozwiewa chyba wszelkie wątpliwości odnośnie prawdziwości powyższego zrzutu ekranu. Oczywiście Michał Baron nie ma z akcją nic wspólnego - Boxdel wręcz pomógł w ujawnieniu fałszerstwa.

Nie wiadomo jakie będzie tegoroczne młodzieżowe słowo. Warto przypomnieć, że w 2018 zwyciężył "dzban", a w 2017 "XD".

 

Macie swoje propozycje na tegoroczne Młodzieżowe słowo roku? Dajcie znać w komentarzach! 


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.