Poznaliśmy Młodzieżowe Słowo 2019 roku!

Poznaliśmy Młodzieżowe Słowo 2019 roku!

Wydawnictwo Naukowe PWN opublikowało właśnie wyniki czwartej edycji plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku. Internauci przez cały listopad wysłali ponad 41 tysięcy zgłoszeń. Na podium znalazły się takie słowa jak "alternatywka", "jesieniara" oraz "eluwina"


W ubiegłym miesiącu informowaliśmy Was o akcji użytkowników portalu Wykop.pl, którzy postanowili udostępnić fałszywe wyniki tegorocznej edycji konkursu na Młodzieżowe Słowo Roku. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy przez Wydawnictwo Naukowe PWN potwierdziło, że mieliśmy do czynienia z fałszerstwem.

Jak się okazuje, Młodzieżowym Słowem Roku 2019 został rzeczownik "alternatywka", co słownik SJP definiuje jako:

Definicja 1: dziewczyna o alternatywnych upodobaniach i zachowaniach


Definicja 2: dziewczyna nie utożsamiająca się z popularnymi trendami odnośnie ubioru, makijażu, gustu muzycznego


Definicja 3: dziewczyna, która ubiera się w specyficzny sposób, zazwyczaj ma kolczyk w nosie, kolorowe włosy, ciemne ubrania oraz słucha emo-rapu


Na drugim miejscu uplasował się termin "jesieniara" oznaczający:Definicja 1: miłośniczka jesieni


Definicja 2: dziewczyna lubiąca jesień, manifestująca sympatię dla tej pory roku, jesiennych ubiorów, nastrojów, napojów


Definicja 3: osoba, która kocha jesień, wieczory spędza pod kocem pijąc herbatę/kakao i czytając książki. Ma zapas zapachowych świeczek i swetrów


O powyższym pojęciu specjalny materiał nagrał Grzegorz Barański w ramach serii "Piątek":Podium zamyka z kolei powitanie "eluwina", które w internecie zasłynęło głównie za sprawą Teamu X oraz piosence Kacpra Blonsky'ego pod takim właśnie tytułem:
Definicja 1: powitanie, efekt przekształcenia słowa halo/eloArtykuły o poprzednich edycjach plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku możecie przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ.

 

Co sądzicie o tegorocznych zwycięzcach konkursu? Dajcie znać w komentarzach!


Źródło: PWN

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.