Mistrzostwa Świata 2017 Overwatch między innymi w Katowicach!

Mistrzostwa Świata 2017 Overwatch między innymi w Katowicach!

Polska coraz pewniej czuje się na polu elektronicznego sportu. Niedawno zorganizowana kolejna odsłona IEM Katowice 2017 pokazała, że nasz kraj zajmuje ważną pozycję jeśli chodzi o ten temat i na pewno nie zamierza w żaden sposób z niej rezygnować. Dowodem może być chociażby fakt, że już w te wakacje to między innymi u nas rozegrają się faza grupowa Overwatch World Cup 2017.
Wspomniana już faza grupowa rozegra się nie tylko w kraju zza Wisły, lecz również w Szanghaju, Sydney oraz Burbanku. Nadal jednak jest to solidne wyróżnienie i kolejny krok w rozwoju wizerunku naszego państwa jako otwartego na e-sportowe turnieje. Na czym polegać będzie ta podzielona na cały świat 3 faza rozgrywek World Cup 2017?Swego czasu odbyło się się specjalne głosowanie (odpowiednio dla każdego z biorących udział w turnieju krajów), które dotyczyło wybrania trzech członków komitetu. Odpowiedzialni oni będą teraz za stworzenie drużyn. Tych z kolei będzie 32 - reprezentować będą pme swoje państwo w jednym z wyżej wymienionych miejsc (wszystko zależy, do której grupy zostali przydzieleni). Każda grupa natomiast składa się z czterech zespołów, które rywalizować będą ze sobą w odpowiednich rozgrywkach. Z każdej grupy wyjdą tylko dwa najlepsze zespoły, które zmierzą się ze sobą w play-offs. Finał całej imprezy odbędzie się podczas tegorocznego Blizzconu.Jesteśmy naprawdę ciekawi jak poradzi sobie reprezentacja Polski, która będzie rywalizować między innymi z Koreą Południową, Holandią oraz Austrią. Za naszych zawodników oczywiście trzymamy kciuki!

Co sądzicie o Mistrzostwach Świata Overwatch 2017? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.