Ten 15 latek zdobył tytuł mistrza świata w... Microsoft Excel

Ten 15 latek zdobył tytuł mistrza świata w... Microsoft Excel

Zapewne większość osób nie miało do tej pory pojęcia, że coś takiego jak mistrzostwa świata w znajomości programów ze stajni Microsoftu w ogóle istnieje. Spokojnie, my też nie. Wbrew pozorom jednak zdobycie tytułowego miana nie jest takie proste. 


Światowe mistrzostwa wiedzy o programach z pakietu Microsoft Office mają miejsce każdego roku i podzielone są na trzy kategorie - Excel, Word oraz PowerPoint. Każdy uczestnik może wybrać sobie także wersję danego programu - 2013 lub 2016. Osobami biorącymi udział w konkursie mogą być uczniowie w przedziale wiekowym 15-23.

Trudno to sobie wyobrazić, ale w tym roku do mistrzostw przystąpiło aż 760 tys. młodych ludzi, których marzeniem było wygranie głównej nagrody w wysokości 7000 dolarów. W finałowej rundzie znalazło się jedynie 152 uczniów z 51 krajów świata.

Zwycięzcą tegorocznej edycji w kategorii Excel 2016 został Kevin Dimaculangan mający zaledwie 15 lat. Pochodzący z Florydy człowiek zainteresował się programem dopiero w zeszłym roku, lecz w żaden sposób nie przeszkodziło mu to w odniesieniu sukcesu. Motywacją do tego był jego nauczyciel informatyki, który zaoferował zwycięzcy nagrodę w postaci głośnika Bluetooth. Kevin przystąpił do konkursu i zdobył maksymalną liczbę (1000 na 1000) punktów. Teraz sam edukuje swoich belfrów.15-latek nie zamierza spocząć na laurach i planuje uczyć się kolejnych programów od Microsoftu, aby w przyszłości spróbować swoich sił w innych kategoriach.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.