Ministerstwo Cyfryzacji zaskakuje danymi o patostreamingu w Polsce

Ministerstwo Cyfryzacji zaskakuje danymi o patostreamingu w Polsce

37% młodzieży w wieku 13-15 lat przyznało, że ogląda materiały patostreamerów - tak m.in. prezentują się wyniki ostatnich badań, które przedstawiło Ministerstwo Cyfryzacji w Polsce. Znany z tego typu twórczości Daniel Magical ogłosił natomiast niespodziewaną informację. Co się wydarzyło?


Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że liczne patologiczne zachowania ukazywane w formie transmisji na żywo osiągnęły w naszym kraju zadziwiającą popularność w porównaniu do innych państw. Ostatni raport Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pokazał, że aż 43% nastolatków ma kontakt z patotreściami przynajmniej raz w tygodniu.

Co ciekawe, 1/3 badanych stwierdziło, że materiały patostreamerów "pokazują prawdziwe życie" - opcja ta sprawiła spore kontrowersje.Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa przeprowadziła swoje badanie "Rodzice nastolatków 3.0". Wyniki podkreślają, że 23,4% nastolatków ogląda patotreści. Aż 87% ankietowanych uważa te treści za szkodliwe, a o całkowity zakaz tego typu streamów w Internecie prosi się 82% badanych.

Daniel Magical również zaskoczył nas zadziwiającą informacją. Po 6 latach aktywności Daniel wraz ze swoją mamą postanowił ogłosić ich wspólne odejście z platformy YouTube. Powodów odejścia jest sporo. Jednym z nich okazała się zbyt duża presja oraz przemęczenie ciągłym tworzeniem materiałów. Daniel podkreślił, że na chwilę obecną posiada normalną pracę i postanowił zmienić swoje dotychczasowe życie - na lepsze.

Film z informacją i podziękowaniami od streamera znajdziecie poniżej: 

Co sądzicie o wynikach Ministerstwa Cyfryzacji oraz czy zaskoczyła was decyzja DanielaMagicala? Piszcie!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.