Ministerstwo Cyfryzacji wprowadzi narzędzie do odwołań od banów

Ministerstwo Cyfryzacji wprowadzi narzędzie do odwołań od banów

Ministerstwo Cyfryzacji postanowiło stworzyć specjalną platformę umożliwiającą odwołać się od blokad na najpopularniejszych portalach społecznościowych - Facebooku, Twitterze oraz YouTube. Na jakich zasadach to wszystko będzie działać?


Dokładnie rok temu sieć obiegła informacja o tym, że Polska zostanie pierwszym krajem na świecie z możliwością odwołania się od blokady konta na Facebooku. Tak też się stało - poprosić o ponowną weryfikację treści na naszym profilu możemy TUTAJ.Wszystko wskazuje na to, że już za pewien czas Ministerstwo Cyfryzacji zawrze porozumienie z kolejnymi gigantami pokroju Twittera oraz YouTube'a. Karol Okoński - wiceminister cyfryzacji - stwierdził, iż rozmowy z koncernami już trwają:
Nieco bardziej zaawansowane są negocjacje prowadzone z Google, co wynika choćby z faktu naszej wcześniejszej współpracy przy innych projektach. Podejrzewam, że gdyby wzbogacenie formularza o YouTube’a zależało tylko od polskiego oddziału, stałoby się to stosunkowo szybko. Wiadomo jednak, że jest to duża korporacja, gdzie obowiązują określone procedury związane z podejmowaniem takich decyzji.

Z powyższych słów wynika, że użytkownicy muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem wdrażanie kolejnych "punktów kontaktowych" może zająć co najmniej kilka miesięcy. Jeśli dowiemy się nowych informacji na temat planów Ministerstwa Cyfryzacji, to niezwłocznie Was o nich poinformujemy.

 

Co sądzicie o planach Ministerstwa Cyfryzacji? Dajcie znać w komentarzach!


Źródło: wirtualnemedia.pl

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.