Miniodtwarzacz na YouTube już prawie u wszystkich!

Miniodtwarzacz na YouTube już prawie u wszystkich!

Miniodtwarzacz wideo to funkcjonalność, która już wiele miesięcy temu zagościła w aplikacji YouTube na smartfonach. Została ona bardzo dobrze przyjęta, a kwestią czasu było jej wprowadzenie w wersji desktopowej. Teraz trafiła tam na stałe!


Miniodtwarzacz na komputerach był testowany u niektórych użytkowników już na początku tego roku. Po pierwszych testach, funkcjonalność zniknęła na jakiś czas z portalu. Jak się teraz okazuje, była ona bowiem poprawiana pod względem działania, by teraz pojawić się już praktycznie u wszystkich. W pasku odtwarzania dowolnego filmu pojawiła się nowa ikonka. Po jej kliknięciu następuje szybkie odświeżenie strony, które przenosi nas automatycznie na stronę główną YouTube, a w prawym dolnym rogu pojawia się nasz miniodtwarzacz z puszczonym filmem.

W dowolnej chwili film możemy zatrzymać lub wznowić, minusem jest jednak to, że nie da się zmienić jego głośności. Nie ma się jednak czym martwić, gdyż bo kliknięciu w tytuł, natychmiastowo przenosi nas do pełnego widoku filmu, tym razem bez jego odświeżenia. Warto także wspomnieć, że miniodtwarzacz daje nam możliwość pomijania reklam, dokładnie tak jak w standardowym widoku materiału. Działanie całej jego reszty, wygląda niemal tak samo jak w wersji mobilnej.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.