Minecraft i Stranger Things w wersji gier wideo pojawią się na Netflixie!

Minecraft i Stranger Things w wersji gier wideo pojawią się na Netflixie!

Netflix słynie nie tylko z wszelkich produkcji wideo, ale sam reklamuje się hasłem Netflix and Chill, co można rozumieć jako platformę do szeroko rozumianej rozrywki. Plany wydawnicze na obecny rok potwierdzają, że platforma streamingowa znacznie rozszerzy swoją ofertę i rzeczywiście będzie można powiedzieć, że Netflix to nie tylko filmy i seriale. Ale także gry.


Już w 2017 roku na platformie pojawiły się pierwsze zalążki tego, czego będziemy świadkiem niedługo. Wtedy to w Netflixie pojawiły się pierwsze interaktywne filmy: Puss In Book: Trapped in An Epic Tale i Buddy Thunderstruck. Interaktywne, to znaczy takie, na które wybory dokonywane przez widza mają wpływ na film.

Świeżo podpisana umowa ze studiem Telltale Games oznacza, że jeszcze w tym roku na platformie pojawi się fabularna odmiana Minecrafta, czyli Minecraft: Story Mode - przygodówka złożona z pięciu epizodów.

Chociaż ten trailer pochodzi z 2015 roku, to jednak daje on pogląd na to, jak może wyglądać rozgrywka:Zastanawiacie się pewnie, jakim cudem będzie można grać w Minecrafta na Netflixie? Najprostsze rozwiązania są najlepsze - będzie można sterować pilotem. Wystarczy, że nasze urządzenie ma przyciski kierunkowe oraz przycisk Select, który potwierdzi wybrane akcje i opcje dialogowe. Rozgrywka będzie więc typowa dla studia Telltale Games, czyli point-and-click z licznymi wyborami moralnymi. Amerykańskie studio udowodniło już wielokrotnie, że zna się na rzeczy, tworząc gry takie jak: The Walking Dead, Batman czy The Wolf Among Us.

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby zagrać w produkcję Telltale Games, ale Minecraft niekoniecznie ich kręci powstanie gra osadzona w uniwersum Stranger Things! Niestety poza oficjalnym potwierdzeniem powstawania gry nieznane są żadne informacje ani szczegóły.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.