Kolejni znani YouTuberzy postanowili wrócić do Minecrafta!

Kolejni znani YouTuberzy postanowili wrócić do Minecrafta!

Minecraft to gra, która swego czasu na polskiej scenie YouTube była wszechobecna i przyczyniła się do znacznego rozwoju wielu internetowych twórców. Ta fala popularności nie mogła jednak trwać wiecznie i powoli dzieło firmy Mojang ustępowało miejsca innym trendom.
Osoby, których kanały opierały się jeszcze kilka lat temu tylko i wyłącznie na publikowaniu filmów z gry Minecraft w większości przypadków dobrze na tym wyszły. Pomyślnie odpięły od siebie łatkę "człowieka od klocków" i nadal świetnie się rozwijają. Ostatnio jednak na YouTube zaczyna tak jakby tej sześciennej produkcji ponownie przybywać - nie można tu oczywiście mówić o powrocie ówczesnej fali, ale niewątpliwie u kilku popularnych twórców widoczna jest chęć "przypomnienia sobie starych czasów".

Jeszcze tak niedawno na łamach naszego portalu informowaliśmy Was o powrocie swego rodzaju legendy. Okazało się, że użytkownik GPlay zupełnie nieoczekiwanie ogłosił swój wielki powrót. Nie był to żaden pic na wodę, filmy na jego kanale pojawiają się od tamtego momentu regularnie.Nawet Jaś Dąbrowski postanowił wrócić pamięcią do "starych czasów" i zdarza mu się prowadzić transmisje na żywo za pośrednictwem portalu YouTube właśnie z gry Minecraft. Pojawia się on także w odcinkach z tej produkcji u użytkownika Hunter Bright, który zaprosił do swojej serii jeszcze innych YouTuberów.


Kojarzący się swego czasu tylko z grą Minecraft SKKF postanowił nieco zaszaleć. Otworzył całkowicie nowy kanał, na którym pojawiać się będą filmy tylko i wyłącznie nagrane w tym sześciennym świecie. Do tej pory opublikowane zostały na nim już dwa materiały - także z wyżej wspomnianym już Jasiem Dąbrowskim.Na kanale Smava próżno szukać aktualnie filmów pochodzących z jakiejkolwiek gry wideo. Twórca jednak postanowił ostatnio otworzyć całkowicie nowy profil, który podobnie jak w przypadku SKKF'a również jest nastawiony na Minecrafta.Jak już wyżej wspomnieliśmy - fala, jaka swego czasu zalała polską scenę YouTube zapewne już nigdy nie powróci. Minecraft nie jest w tej chwili aż tak popularny, aby nagle większość twórców zapragnęła do niego powrócić. Powyższe przypadki to zapewne objaw sentymentu do zupełnie innych czasów jeśli chodzi o nagrywanie na YouTube.

Co sądzicie o opisanych przez nas powrotach? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.