Minecraft otrzyma wkrótce sklep dla treści tworzonych przez graczy

Minecraft otrzyma wkrótce sklep dla treści tworzonych przez graczy

Mimo że gra Minecraft ma lata swojej świetności za sobą, to nadal ten sześcienny świat przyciąga przed ekrany komputerów, czy urządzeń mobilnych mnóstwo użytkowników. Po kupieniu studia Mojang przez giganta jakim jest Microsoft, rozwój produkcji poszedł nieco w inną stronę, lecz nie można zaprzeczyć temu, że aktualizacje wypuszczane są naprawdę regularnie i co jakiś czas wprowadzane są naprawdę ciekawe funkcjonalności i usprawnienia.


Już za jakiś czas będziemy świadkami wypuszczenia "The Discovery Update", który oprócz nowości takich jak chociażby nowe potwory, bloki itd., wprowadzi specjalny sklep, w którym będzie możliwość kupienia treści stworzonych przez innych graczy za specjalną walutę - aby ją zdobyć trzeba wydać realne pieniądze.Aktualnie Microsoft celuje bardziej w rozwój Minecrafta na urządzenia mobilne, który przez dłuższy czas był dosyć zaniedbywany. Nie inaczej jest w przypadku nadchodzącej aktualizacji (która zadebiutuje późną wiosną), która dostępna będzie dla sprzętów z Windows 10 oraz właśnie mobilnych.

Nowy "Minecraft Marketplace" to również nowość skierowana właśnie do tych użytkowników, którzy cenią sobie swobodę rozgrywki. Ma on na celu wynagrodzenie tych osób, które poświęcają swój cenny czas na tworzenie dodatków do gry Minecraft - niestety w większości przypadków zupełnie za darmo. Deweloper produkcji opisuje przyszły sklep w następujących słowach:
Założeniem pomysłu jest podarowanie twórcom dodatkowych treści do Minecraft innej drogi do utrzymywania się z gry, pozwolić im na wspieranie samych siebie w tworzeniu coraz to większych projektów, dając użytkownikom mobilnym oraz tym bawiących się na Windows 10 dostępu do rosnącego katalogu fajnych rzeczy - sprawdzanych i uzupełnianych przez nas, bezpiecznych i prostych. I oczywiście, nadal będzie można korzystać z darmowych treści udostępnionych w internecie.

Oznacza to, że twórcy produkcji chcą umożliwić użytkownikom zarabianie na tym, co do tej pory robili praktycznie za darmo. Oczywiście każda rzecz (paczka tekstur, mini-gra bądź skórka do postaci) będzie musiała zostać zatwierdzona przez Mojang i zostanie skrupulatnie sprawdzona.Dokładne działanie "Minecraft Marketplace" zostanie z pewnością w najbliższym czasie jeszcze bardziej doprecyzowane. Świetnie jednak, że od momentu wprowadzenia przyszłej aktualizacji ludzie tworzący wysokiej jakości treści będą mogli zostać w jakiś tam sposób nagrodzeni za swoją pracę.

Co sądzicie o nowym pomyśle twórców Minecrafta? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.