Minecraft oficjalnie odcina się od NFT

Minecraft oficjalnie odcina się od NFT

Technologia blockchain, w tym wykorzystanie NFT, coraz częciej znajduje swoje zastosowanie w niektórych grach komputerowych. Mojang wraz z najnowszą aktualizacją wytycznych gry, postanowił odciąć się od tego pomysłu. Co to oznacza?


Blokada integracji Minecrafta z NFT oznacza przede wszystkim to, że deweloperzy w przyszłości nie wprowadzą funkcji w grze, bazujących na wykorzystaniu NFT. Co więcej, wsparcia nie uzyskają także twórcy modów, którzy chcieliby zaimplementować podobne opcje w grze Mojangu. Firma tłumaczy swoją decyzję tym, że chce, aby każdy gracz Minecrafta miał równy dostęp do zawartości gry oraz jej świata.Wprowadzone przez szwedzkiego producenta gier nowe wytyczne dotyczą zarówno NFT, jak i całej technologii blockchain. Jedyną możliwością na wykorzystanie blockchain w przyszłości jest sytuacja, w której wspomniana technologia realnie przysłuży się graczom i nie wpłynie na podział społeczności gry. Trzeba przyznać, że podejście Mojangu w tej kwestii jest dość rewolucyjne, jednak przez większość graczy zostało pochwalone.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.