Minecraft już nie jest najpopularniejszą grą na YouTube!

Minecraft już nie jest najpopularniejszą grą na YouTube!

Fortnite i gry typu battle royale biją niesamowite rekordy popularności o czym świadczą już dziesiątki publikacji w naszym serwisie na ten temat. Ostatnią z nich była ta o Call of Duty, w którym zamieszczony będzie tryb battle royale, jednak ta wiadomość jest wyjątkowa, bo Fortnite oficjalnie zdetronizował Minecrafta i stał się najpopularniejszą grą na YouTube!


Minecraft królował na YouTube przez ostatnich niespełna dziesięć lat i to do tego stopnia, że żaden inny tytuł nie był w stanie mu choćby odrobinę zagrozić. Wielu YouTuberów, nie tylko w Polsce, stało się dzięki niemu dosłownie milionerami.

Teraz po raz pierwszy w historii Minecraft został pobity i koronę najpopularniejszej gry na YouTube przejął Fortnite. Zobaczcie poniższy wykres:Wykres został przygotowany przez Matchmade i tutaj znajdziecie więcej szczegółowych informacji i statystyk odnośnie do popularności Fortnite'a. Najważniejszą informacją jest ta, że Fortnite zgromadził 2.4 miliarda wyświetleń tylko w lutym. Kiedy Minecraftowi osiągnięcie 1 miliarda wyświetleń zabrało prawie 2 lata, to Fornite zrobił to w kilka miesięcy. Z powyższego wykresu widać, że to Fortnite jest teraz popularniejszą grą na YouTube od Minecrafta.

To nie wszystko, bo Ryan Wyatt - szef działu gamingowego YouTube'a, zatweetował, że Fortnite pobił rekord za największą ilość udostępnianych filmów na YouTube związanych z jedna grą wideo w ciągu miesiąca kiedykolwiek.Czy to koniec pewnej ery? W pewnym sensie tak, bo Minecraft nigdy nie miał tak ogromnego rywala. Jednak śmiało można założyć, że rozpikselowana gra, którą pokochały miliony ludzi na świecie nie zniknie z YouTube'a i dalej będzie cieszyć się dużą popularnością. A czy Fornite jest w stanie tak długo rządzić na YouTube jak Minecraft? To już może pokazać tylko czas.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.