Mietczyński z własną książką -

Mietczyński z własną książką - "Wykłady profesora Niczego"

Sztuką jest stworzenie książki dla młodego odbiorcy w wieku szkolnym, po którą będzie chętnie sięgać i z której może wynieść coś pożytecznego w kwestii swojej wiedzy humanistycznej z naciskiem na znajomość lektur szkolnych. Jeśli ktoś miałby stworzyć taką książkę to w świecie internetu na myśl przychodzi większości tylko jedna osoba - profesor Niczego, czyli znany i lubiany w sieci Mieciu Mietczyński.
Bartłomiej Szczęśniak, bo tak naprawdę nazywa się twórca kanału mietczyński to popularny twórca, mogący pochwalić się niespełna półmilionową widownią na jego kanale na YouTube co daje mu na tę chwilę miejsce tuż za pierwszą setką twórców wideo w Polsce. Na tym jednak jego robiące wrażenie liczby się nie kończą. Posiada on również fanpage na Facebooku z zasięgiem do ponad 150 tysięcy osób, a grupa jego fanów, czyli Dzieciaczki Miecia liczą na chwilę ponad 60 tysięcy osób, co czyni ją jedną z większych tego typu grup w naszym kraju. Warto wspomnieć również, że od jakiegoś czasu został on stałym prowadzącym kanału Zapytaj Beczkę Krzysztofa Gonciarza.

Fenomen Masochisty wynika z bogatego contentu jaki tworzy oraz z jego barwnej osobowości. Mowa tu zarówno o jego przezabawnych recenzjach filmów, od których zaczął swoją twórczość w sieci, aż do streszczeń lektur, które stały się już w sumie jego flagową serią, na którą czekają wszyscy widzowie, zwłaszcza Ci w wieku przypadającym na szkołę średnią. Wielu z tegorocznych i ubiegłorocznych maturzystów twierdzi, że osiągnęło satysfakcjonujący ich wynik właśnie dzięki recenzjom Mietczyńskiego i że w taki właśnie sposób powinny wyglądać lekcje języka polskiego w szkołach. Twórca wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców i stworzył książkę pod tytułem "Wykłady profesora Niczego" dobrą zarówno dla tych, którzy chociaż trochę chcą zgłębić temat lektur jak i dla tych, których seria interesuje ot tak dla rozrywki.W książce w ciekawy sposób będzie można poznać charakterystyczne cechy epok literackich przy okazji śmiejąc się z zabawnych anegdot i żartów odnośnie lektur czy ówczesnych wydarzeń. Premiera książki przypada na 27 września i kosztować będzie w okolicach 30 złotych. Już teraz można znaleźć ją w kilku sklepach w ramach przedsprzedaży.Wiele wskazuje na to, że książka może okazać się niemałym hitem. Jak będzie przekonamy się już tej jesieni.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.