Ten raport ujawnił miejsce Polski na rynku gier

Ten raport ujawnił miejsce Polski na rynku gier

Serwis Newzoo ujawnił niedawno ranking 100 największych światowych rynków gier, a państwa zostały ułożone pod względem przewidywanej wysokości dochodów z gier w 2018 roku. Jak się okazało, Polska nie znalazła się niestety w czołówce zestawienia. 


Polski rynek gier wideo ma w tym roku wygenerować kwotę 546 milionów dolarów, co zapewnia nam 24 miejsce w rankingu. Trudno uwierzyć, że przed nami znalazły się kraje takie jak Iran czy Malezja.Trzeba przyznać, że tegoroczny wynik Polski nie jest rewelacyjny, szczególnie gdy porównamy się do innych krajów europejskich o porównywalnej lub nieco większej liczebności. W rankingu można znaleźć także informacje o liczbie ludności danego kraju oraz o liczbie osób podłączonych do internetu. W tym porównaniu nie wypadamy jednak najgorzej.

Kto znalazł się więc w czołówce zestawienia? Pierwsze miejsce zajęły Chiny, których rynek oszacowany został na około 38 miliardów dolarów. Zaraz po Chinach umieszczone zostały Stany Zjednoczone z wynikiem 30 miliardów dolarów oraz Japonia z 19 miliardami dolarów. Najwyżej ustawione w rankingu państwo europejskie to Niemcy, które zajęły 5 miejsce z około pięcioma miliardami dochodu z rynku gier wideo.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.