Microsoft Teams z nowymi ciekawymi opcjami

Microsoft Teams z nowymi ciekawymi opcjami

Microsoft Teams dla wielu z nas w obecnych czasach jest już codziennością. Dlatego też jego twórcy starają się na każdym kroku ułatwiać nam pracę. Użytkownicy aplikacji na Androida doczekali się więc kolejnych udogodnień.


Aktualnie na urządzeniach z systemem Android już możemy rozmywać tło podczas rozmowy, w której używamy kamery. Jest to niezwykle przydatna i lubiana funkcja, bo jak wiadomo - nie zawsze warunki wokół miejsca pracy są godne pokazywania innym uczestnikom spotkania.

Zmienił się także wygląd kalendarza. Teraz dużo łatwiej jest wyświetlać i dołączać do wydarzeń teraźniejszych i zaplanowanych. Możliwym stało się również nagrywanie spotkań, co do tej pory można było robić tylko w wersji desktopowej. Ponad to użytkownicy mogą już korzystać z wybranych funkcji za pomocą interfejsu dotykowego, a nie klawiatury. Microsoft zastrzega jednak, że opcja może nie być dostępna dla wszystkich urządzeń.Jednym z najważniejszych wprowadzonych udogodnień jest możliwość uruchomienia i korzystania z tablicy. Do tej pory wersja mobilna na to nie pozwalała.

Microsoft Teams bardzo skutecznie rozwija się w dobrym kierunku. Mamy nadzieje, że dodane funkcje niedługo obejmą również inne systemy - nie tylko Androida.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.